مشتریان قلب هر کسب و کاری هستند و همیشه می بایست اولویت اول باشند. در حال حاضر، به طور متوسط، مشتریان هر زمان که درخواست یا مشکلی دارند با مرکز خدمات مشتریان شما تماس نمی گیرند. آنها ترجیح می دهند از طریق رسانه های اجتماعی یا وب سایت شرکت با شما در تماس باشند.و به این صورت از خدمات مشتریان آنلاین شما بهرهمند شوند.

پشتیبانی مشتری آنلاین کارآمد و موثر برای جذب مشتریان بالقو حیاتی است. مشتریان زمانی که به نیازهایشان به طور مداوم رسیدگی شود و در جهت درستی رانمایی شوند به برند وفادار خواهند شد. با مدیریت و تثبیت فرآیند سیستم پشتیبانی آنلاین خود می توانید کل موفقیت کسب و کار خود را تحت تاثیر قرار دهید.

مشتریان خوشحال می توانند به شما در ایجاد اعتماد و افزایش کسب و کار کمک کنند. تحقیقات نشان می دهد که 77 درصد از مشتریان اگر تجربه خوبی داشته باشند ،احتمالا شرکت را به یک دوست پیشنهاد می کنند. حفظ مشتریان خوشحال بخش بزرگی از اجرای یک کسب و کار موفق است، بنابراین از این نکات برای کمک به رشد خدمات آنلاین خود استفاده کنید.

خدمات مشتریان

پاسخگویی سریع خدمات مشتریان آنلاین:

قابل توجه ترین فاکتور خدمات مشتریان آنلاین دسترسی فوری مشتری به تیم پشتیبانی است. هر چقدر زمان پاسخگویی شما طولانی تر شود، زمان بیشتری به مشتریان می دهید تا به دنبال پیشنهادات رقبای شما باشند. بسیار حیاتی است که شما حساب های شبکه های اجتماعی خود را مانند سایر کانال های پشتیبانی خود رسیدگی کنید و  هر گونه مشکلی فورا بررسی نمایید. گر با یک مشتری ناراضی از طریق رسانه های اجتماعی مواجه شدید، آنها را بلافاصله به کسی که می تواند مشکل او را رسیدگی کند ارجاع دهید.

صفحه سوالات متداول پرسش و پاسخ مکرر :

صفحه جامع پرسش و پاسخ حداکثر پرسشهایی را که ممکن است در مورد محصولات یا خدمات شما باشد را پاسخ می دهد. همچنین شما می بایست یک آدرس ایمیل جهت پرسش و پاسخ داشته باشید و سوالاتی که مشتریان یا بازدیدکنندگان سایت دارند را پیگیری کنید سپس پاسخ ها را در صفحه پرسش و پاسخ خود قرار دهید. با رسیدگی به سوالات متداول، شما وقت اضافی برای رسیدگی به بازدیدکنندگانی که به آن نیاز دارند، خواهید داشت. هر چه سریعتر به ملاحظات آنها رسیدگی کنید، آنها بیشتر تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

نظارت بر شبکه های اجتماعی :

یک نظر منفی در شبکه اجتماعی می تواند باعث آسیب جدی به نام تجاری شما شود و مشتریان این را می دانند. بنابراین، تیم های خدمات مشتریان آنلاین نمی توانند شبکه های اجتماعی را نادیده بگیرند. مهم است که یک داشبورد بازخورد زنده داشته باشیم که ایده ها و نگرش های مختلف و روند آنها را در شبکه های اجتماعی نشان می دهد و بر اساس آن، اقدامات انجام گیرد.

روش های بازخورد ساده :

مرکز خدمات مشتریان آنلاین موفق در صورتی می تواند پیشرفت کند که پیشرفتش بر اساس بازخورد مشتریانش باشد. در نتیجه، مهم است که ابزار و روش ساده و آسانی برای جمع آوری بازخورد (مثبت و منفی) از مشتریان و بازدید کنندگان وجود داشته باشد. اگر خدمات مشتریان آنلاین از سیستم تیکتینگ استفاده می کند پس مشتری نیز باید بتواند بازخوردی در تیکت ایجاد کند به همان سادگی که محصول یا خدماتی را بررسی می کند.

مردم عاشق شرکت در نظرسنجی های کوتاه هستند و این نشان داده شده است که رضایت مشتری در میان افرادی که در مورد خواسته هایشان سوال شده میزان بالاتری دارد حتی اگر پاسخ هایشان کارکرد نداشته باشد. فقط با پرسیدن خواسته های مشتریان و اینکه چگونه می توانید خدمات خود را بهتر کنید باعث می شود آنها احساس کنند شنیده می شوند.

در واقع، اقدام در خصوص پیشنهادات مشتری و بالا بردن سطح خدمات یک درآمد غیر منتظره است!

مراکز تماس در حال حاضر به عنوان “چهره” از کسب و کار یا شرکت شما در نظر گرفته می شود. مدیران باید بدانند که هر تماس گیرنده بهترین خدمات ممکن را دریافت می کند. هر شرکت رویاهایی را برای ایجاد تجربه خدمات مشتریان خیره کننده با استفاده از بهترین نرم افزار مرکزارتباط موجود در بازار برای مشتریان خود دارد که این امر تحت عنوان سیستم مدیریت مرکز ارتباط (کال سنتر) اجرا میشود.